aq_block_1

BREZİLYA KÜLTÜR MERKEZİ

Brezilya Kültür Merkezi'nin kuruluş amacı nedir?

 

Brezilya Kültür Merkezi olarak, faaliyetlerimize 2013 senesinin Eylül ayında İstanbul’da başladık.

 

Brezilya Konsolosluğu tarafından desteklenerek onaylanan, ilk ve tek resmi kültür merkezi olma özelliğimiz ile Brezilya başta olmak üzere, Portekizce konuşulan ülkelerin kültürel tanıtımını yapmayı amaçladık. Kadıköy’deki genel merkezimiz ve Taksim’deki şubemiz sayesinde hem Anadolu hem de Avrupa yakasında hizmet vermekteyiz.

 

Bu hizmetlerimizi gerek Türkiye’de yaşayan Brezilya ve Portekiz vatandaşlarıyla gerekse bu ülkeler ile çalışan Türk firmalarıyla iş birliği içinde gerçekleştiriyoruz. Kültürün doğru tanıtılması için tüm çalışanlarımızı, Türkiye’de yaşayan Brezilya veya Portekiz vatandaşları arasından seçiyoruz.

 

Brezilya Kültür Merkezi, Türkiye’de yaşayan Brezilya ve Portekiz vatandaşları ile bu kültüre ilgi duyan Türk vatandaşlarının buluşma noktasıdır.

 

Merkezimiz, yıl boyunca açtığı Portekizce kursları, düzenlediği resim ve fotoğraf sergileri, gastronomi atölyeleri, mini festivaller, konserler ve konferanslar ile Türkiye’de Brezilya kültürünü tanıtan tek kurum olma özelliğini de taşımaktadır. Yıl boyunca düzenlediğimiz etkinlikler Brezilya ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerin hazırlanması aşamasında, merkezimizde çalışan veya bizlere katkıda bulunan Brezilya vatandaşları, doğup büyüdükleri bölgeye ait kendi kültürlerini ortaya koyarak etkinliklerimizde çeşitlilik sağlamaktadır.

 

Brezilya Kültür Merkezi olarak, Brezilya ile ticari ilişkileri olan kişi ve kuruluşlara rehberlik ve danışmanlık hizmetimiz ile fayda sağlamakta, firma elemanlarının temel Portekizce bilgisini aldıktan sonra, iş ile ilgili yazışmaları anlayabilir ve yanıtlayabilir seviyeye gelmesi için sektöre özel dil programları hazırlamaktayız.

 

Amacımız; Brezilya dilini ve kültürünü en doğru şekliyle tanıtmak, Brezilya ile Türkiye arasındaki kültürel ilişkileri derinleştirmektir.

 

Spor kulüplerine sunduğumuz çözüm hizmetlerimiz içinde ise yabancı oyuncular ile doğru iletişim kurulmasına yardımcı olan tercümanlık hizmetimiz ve gerekli görüldüğü takdirde oyuncuya Türkçe eğitim vermek de yer almaktadır.

 

Brezilya ile turizm sektörü açışından ilişkisi olan firmalar veya rehberler için eğitim ve danışmanlık ya da gezginler için rehberlik desteği vermek de Brezilya Kültür Merkezi hizmetleri arasındadır.

 

Merkezimiz tarafından hazırlanan ve Brezilya ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kültürel festivaller dışında, Brezilyalı sanatçıların eserlerini sunduğumuz sergiler, Brezilya'ya has konulardaki söyleşiler, Brezilya müziğinin dinlenebileceği konserler ve uzman kişilerin önderliğinde hazırlanan konferansları düzenlemek de hizmet tanımlarımız içinde bulunmaktadır.

Brezilya Kultur - Papagan