aq_block_1

PORTEKİZCE TÜRKÇE SÖZLÜK

Hazırladığımız; Portekizce Türkçe sözlük sayfamız ile günlük hayatta en çok kullanılan kelime, fiil ve deyimleri kolayca bulabilir, eğlenerek öğrenebilir ya da basit cümlelerin çevirilerini yapabilirsiniz.

Sitemizdeki bu bölümü; merkezimizin Portekizce dil kurslarında eğitim gören öğrencilerimize, öğrenme sürecinde baş vurabilecekleri bir kaynak olabilmesi için hazırladık. Öğrencilerimiz, derslerimizde bulunan metinleri çalışırken, Portekizce cümle çeviri ya da Türkçe cümle çeviri yapmak istediklerinde bu sözlükten yardım alabiliyorlar. Sizler de aklınıza takılan Portekizce kelimelerin Türkçe karşılığı veya basit Türkçe cümle ve deyimlerin Portekizce karşılığı için ya da deyimleri en doğru şekli ile kullanmak istediğinizde, Portekizce Türkçe sözlük sayfamızdan yardım alabilirsiniz.

Portekizce Türkçe sözlük sayfamız, hem ders konularımızla paralel hem de öğrencilerimizin gösterdiği gelişimle doğru orantılı olarak onların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, belli aralıklarla ve sürekli olarak güncellenmektedir. 

Sözlüğümüzde asıl amaç; dünyada en çok kullanılan dillerden biri olan Portekizce'yi öğrenmeye yeni başlayanların, Türkçe Portekizce çeviri ya da Portekizce Türkçe çeviri ihtiyaçlarını pratik olarak karşılamaktır.

 

Brezilya Kultur - Papagan