Brezilya Kültür Merkezi olarak bu kez, İstanbul’da Feijoada ve Samba Etkinliği adı altında, Brezilya yemek kültürünün tanıtımı ile ilgili bir etkinlik yapmaya karar verdik. Brezilya kültürüne ilgi duyan herkesi, Samba müziği eşliğinde Brezilya mutfağının en önde gelen lezzetlerini tatmaya davet ettik. Ana yemek Feijoada başta olmak üzere bir çok tuzlu ve tatlı yiyecekler menümüze dahil oldu.

15 Kasım tarihinde gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuzda konuklarımızdan Brezilya Fahri Konsolosu ve Brezilya Ticaret Ataşesi Sn. José Wilson Moreira ile yeni fikirlerimiz üzerine konuştuk.
Brezilya Kültür Merkezi sanat ve edebiyat eğitmeni Vivian, etkinliğimizde her zaman olduğu gibi çocuklara Portekizce masallar anlattı.

‘1. Brezilya Yemekleri Günü: Feijoada ve Samba Etkinliği’ bir çok konuğu ağırladı. Bunlardan biri ve son konuğu ise gösterileriyle aramıza katılan Sambistanbul oldu.

Başta Sabor do Brasil’e, ürün desteğinden dolayı Café Pilão ve Guaraná Antartica’ya, Brezilya Kültür Merkezi öğrencilerine, sadece bugün için şehir dışından gelerek aramıza katılan konuklarımıza ve ilgi gösteren herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.

Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek dileği ile…

 

Etkinliğin Fotoğrafları