Daha önceden paylaştığımız öne çıkan Brezilya filmlerinin ardından bu sefer sizler için Brezilya sinemasının örnekleri içinden, dili yalın olan ve PORTEKİZCE öğrenenlerin pratiğini geliştirmesinde yardımcı olacak Portekizce filmler seçtik.

Sizin İçin Seçtiğimiz Portekizce Filmler

Vinicius

Vinicius

Brezilya’nın en önemli sanatçılarından ‘Garota de Ipanema’ şarkısının söz yazarı, Black Orpheus filminin senaristi, şair, besteci Vinicius de Moraes hakkında yapılmış en iyi biografilerden biri. Filmde, ailesiyle, müzisyenlerle ve yakın çevresiyle yapılmış röportajları izleyebilirsiniz.

https://www.imdb.com/title/tt0493175/?ref_=fn_al_tt_1

O Ano em Que Meus Pais Saíram de Férias

Portekizce filmler - O Ano em Que Meus Pais Saíram de Féria

1970 yılında Meksika Dünya Kupası zamanında geçen O Ano em Que Meus Pais Saíram de Férias sürgünden dolayı Belo Horizonte’den Sao Paulo’ya yerleşen bir aileyi ve çocuklarının gözünden o dönemin Brezilya’sını anlatan bir çok ödüle sahip portekizce filmler arasında yer alır. Dönem filmi sevenlerin muhakkak izlemesi gereken bir filmlerdendir.

https://www.imdb.com/title/tt0857355/?ref_=fn_al_tt_1

Central do Brasil

Portekizce filmler - Central do Brasil

Walter Salles imzalı Central do Brasil , Rio de Janeiro’da yolları kesişen emekli bir öğretmenle annesini kaybetmiş ve babasını arayan küçük bir çocuğun dostluk hikayesini anlatıyor. Duygu yüklü bu filmin müzikleri ise oyuncular kadar öne çıkıyor.

https://www.imdb.com/title/tt0140888/?ref_=fn_al_tt_1

A Partilha

Portekizce Filmler - A Partilha

Günümüz Rio de Janeiro’sunda geçen film, 4 kız kardeşin annelerinin ölümüyle birlikte yıllar sonra tekrar bir araya gelmesini anlatıyor.

https://www.imdb.com/title/tt0287625/?ref_=fn_al_tt_2

A Dona da História

Portekizce filmler - A Dona da História

Film, 50 yaşında bir kadının geçmişi hakkında yaptığı yolculuğu anlatıyor. Kurgusu ve oyunculuklarıyla oldukça eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir film.

https://www.imdb.com/title/tt0395994/?ref_=fn_al_tt_1

Se Eu Fosse Você

Portekizce filmler - Se Eu Fosse Você

Uzun yıllar evli olan bir çift, yıllar boyu birbirlerine karşı olan anlayışsızlıklarının ardından bir gün tartışmaya başlarlar ve bir sonraki sabah uyandıklarında bedenleri yer değiştirmiş olur. Başrollerini ise Tony Ramos ve Glória Pires paylaştığı bu film, portekizce filmler içinde en eğlenceli olanlara örnektir.

https://www.imdb.com/title/tt0448927/plotsummary?ref_=tt_ov_pl

Tudo Que Aprendemos Juntos

Portekizce filmler - Tudo Que Aprendemos Juntos

Gerçek bir hikayeden esinlenilerek yapılan ve geçen sene isminden sürekli bahsettiren Tudo Que Aprendemos Juntos , bir keman hocasının orkestraya girememesinin ardından bir devlet okulunda eğitimlere başlamasıyla birlikte yaşadığı zorlukları ve müziğin gücüyle öğrencileri arasındaki dostluğu ve onlara açılan yeni kapıları anlatıyor.

https://www.imdb.com/title/tt4972904/plotsummary?ref_=tt_ov_pl