Brezilya Kültür - İleri seviye Portekizce Kursu

Şimdi kayıt olun !

Brezilya'lı öğretmenlerle 1'e 1 özel konuşma dersi fırsatını yakalayın.

Brezilya Kültür - Panaromik

Şimdi kayıt olun !

Brezilya'lı öğretmenlerle 1'e 1 özel konuşma dersi fırsatını yakalayın.

İLERİ SEVİYE PORTEKİZCE DERSLERİ

Portekizce konusunda belirli bir bilgi ve deneyime sahip kişiler için İleri Seviye Portekizce dersleri hazırladık.

İleri seviye Portekizce dersleri, aynı zamanda Brezilya Kültür Merkezi'nin sunduğu kursların son aşamasıdır. Aşağıda yer alan açıklamalar ile bu seviye hakkında kısa bilgiye ulaşabilir, daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

C1 – İleri Düzey Kullanıcı – Özerk Düzey

ANLAMA - DİNLEME

C1: Açıkça yapılandırılmamış ve ilişkiler açıkça belirtilmemiş sadece ima edilmiş olsa bile uzun konuşmaları anlayabilirim. Televizyon programlarını ve filmleri fazla zorluk çekmeden anlayabilirim.

OKUMA

C1: Üslup farklılıklarını da ayırt ederek uzun ve karmaşık, somut ya da edebi metinleri okuyabilir, ilgi alanımla alakalı olmasalar bile herhangi bir uzmanlık alanına giren makale ve uzun teknik bilgileri anlayabilirim.

KONUŞMA

Karşılıklı konuşma C1: Kullanacağım sözcükleri çok fazla aramaksızın, kendimi akıcı ve doğal bir biçimde ifade edebilirim. Dili, toplumsal ve mesleki amaçlar için esnek ve etkili bir şekilde kullanabilirim. Düşünce ve fikirlerimi açık bir ifadeyle dile getirebilir ve karşımdakilerin konuşmalarıyla ilişkilendirebilirim.
Sözlü Anlatım C1: Karmaşık konuları, alt temalarla bütünleştirerek, açık ve ayrıntılı bir biçimde betimleyebilir, belirli bakış açıları geliştirip uygun bir sonuçla konuşmamı tamamlayabilirim.
Yazılı Anlatım C1: Görüşlerimi ayrıntılı bir biçimde, açık ve iyi yapılandırılmış metinlerle ifade edebilirim. Bir mektup, kompozisyon ya da rapor yazabilirim. Önemli olduğunu düşündüğüm konuları ön plana çıkararak karmaşık konularda yazabilirim. Hedef belirlediğim okuyucu kitlesine uygun bir üslup seçebilirim.

C2 – İleri Düzey Kullanıcı – Ustalık

ANLAMA - DİNLEME

C2: İster canlı ister yayın ortamında olsun, hiçbir konuşma türünü anlamakta zorluk çekmem. Sadece normal anadili konuşma hızında ise, aksana alışabilmem için biraz zamana ihtiyacım olabilir.

OKUMA

C2: Kullanım kılavuzları, uzmanlık alanına yönelik makaleler ve yazınsal yapıtlar gibi soyut, yapısal ve dilbilgisel açıdan karmaşık hemen hemen tüm metin türlerini kolaylıkla okuyabilir ve anlayabilirim.

KONUŞMA

Karşılıklı konuşma C2: Hiç zorlanmadan her türlü konuşma ya da tartışmaya katılabilir; deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı bir şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin ve doğru bir biçimde vurgulayabilirim. Bir sorunla karşılaşırsam, geriye dönüp, karşımdaki insanların fark etmelerine fırsat vermeyecek bir ustalıkla ifadelerimi yeniden yapılandırabilirim.
Sözlü Anlatım C2: Her konuda bağlama uygun bir üslupla ve dinleyenin önemli noktaları ayırt edip anımsamasına yardımcı olacak şekilde konuşmamı etkili ve mantıksal bir şekilde yapılandırabilir, açık, akıcı bir betimleme ya da karşıt görüş sunabilirim.
Yazılı Anlatım C2: Uygun bir üslup açık, akıcı metinler yazabilirim. Okuyucunun önemli noktaları ayırt edip anımsamasına yardımcı olacak etkili, mantıksal bir yapılandırmayla bir durum ortaya koyan karmaşık mektuplar, raporlar ya da makaleler yazabilirim. Meslekî ya da edebî yapıt özetleri ve eleştirileri yazabilirim.

Temel
Portekizce

Temel Portekizce dersleri, portekizce öğrenmeye başlangıç aşamasında giriş ve temel düzeyde anlama okuma ve yazma yetisi sağlamayı amaçlar.

Orta Seviye Portekizce

Portekizceyi basit olarak kavramış ve dil kullanımını ilerletmek isteyenler için orta seviye portekizce dersleri önerilmektedir.

İleri Seviye
Portekizce

İleri seviye portekizce dersleri ile Portekizce'nin hiç bir sorunla karşılaşmadan ustalık seviyesinde kullanılabilmesi amaçlanır.

Brezilya Kultur - Papagan