Brezilya Kültür - Temel Portekizce Dersleri

Şimdi kayıt olun !

Brezilya'lı öğretmenlerle 1'e 1 özel konuşma dersi fırsatını yakalayın.

Brezilya Kültür - Panaromik

Şimdi kayıt olun !

Brezilya'lı öğretmenlerle 1'e 1 özel konuşma dersi fırsatını yakalayın.

TEMEL PORTEKİZCE DERSLERİ

Temel seviye Portekizce dersleri, Portekizce öğrenmeye yeni başlayanlar için oluşturulan, giriş bilgilerini vermeyi ve temel düzeyde anlama, okuma ve konuşma yetisi sağlamayı amaçlar.
Portekizce öğrenmeye başlamak ve Temel seviye Portekizce kurslarımıza katılmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

A1 – Temel Kullanıcı – Giriş ya da Keşif Düzeyi

ANLAMA - DİNLEME

A 1: İlgili tanıdık sözcükleri ve çok temel kalıpları, yavaş ve net konuşulduğunda anlayabilirim.

OKUMA

A 1: Katalog, duyuru ya da afiş gibi yazılı metinlerdeki bildik adları, sözcükleri ve çok basit tümceleri anlayabilirim.

KONUŞMA

Karşılıklı konuşma A 1: Karşımdaki kişinin söylediklerini daha yavaş bir konuşma hızında yinelemesi ve söylemek istediklerimi oluşturmada bana yardımcı olması koşuluyla, basit yoldan iletişim kurabilirim. O anki gereksinime ya da çok bildik konulara ilişkin alanlarda basit sorular sorabilir ve cevap verebilirim.
Sözlü anlatım A 1: Yaşadığım yeri ve tanıdığım insanları betimlemek için basit kalıpları ve tümceleri kullanabilirim.
Yazılı anlatım A 1: Kısa ve basit tümcelerle kartpostal yazabilirim. Örneğin; Tatil kartpostalıyla selam göndermek gibi. Kişisel bilgi içeren formları doldurabilirim Örneğin: Otel kayıt formuna isim, uyruk ve adres yazmak gibi.

A2 – Temel Kullanıcı – Ara Düzey ya da Temel Gereksinim Düzeyi

ANLAMA - DİNLEME

A2: Beni doğrudan ilgilendiren konularla ilişkili kalıpları ve çok sık kullanılan sözcükleri anlayabilirim. (Örneğin; En temel kişisel ve ailevi bilgiler, alışveriş, yerel çevre, meslek). Kısa, net, basit ileti ve duyurulardaki temel düşünceyi kavrayabilirim.

OKUMA

A2: Kısa ve basit metinleri okuyabilirim. İlanlar, kullanım kılavuzları, mönüler ve zaman çizelgeleri gibi basit günlük metinlerdeki genel bilgileri kavrayabilir ve kısa kişisel mektupları anlayabilirim.

KONUŞMA

Karşılıklı konuşma A2: Bildik konular ve faaliyetler hakkında doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve alışılmış işlerde iletişim kurabilirim. Genellikle konuşmayı sürdürebilecek kadar anlamasam da kısa sohbetlere katılabilirim.
Sözlü Anlatım A2: Basit bir dille ailemi ve diğer insanları, yaşam koşullarımı, eğitim geçmişimi ve son işimi betimlemek için bir dizi kalıp ve tümceyi kullanabilirim.
Yazılı Anlatım A2: Kısa, basit notlar ve iletiler yazabilirim. Teşekkür mektubu gibi çok kısa kişisel mektupları yazabilirim.

Temel
Portekizce

Temel Portekizce dersleri, portekizce öğrenmeye başlangıç aşamasında giriş ve temel düzeyde anlama okuma ve yazma yetisi sağlamayı amaçlar.

Orta Seviye Portekizce

Portekizceyi basit olarak kavramış ve dil kullanımını ilerletmek isteyenler için orta seviye portekizce dersleri önerilmektedir.

İleri Seviye
Portekizce

İleri seviye portekizce dersleri ile Portekizce'nin hiç bir sorunla karşılaşmadan ustalık seviyesinde kullanılabilmesi amaçlanır.

Brezilya Kultur - Papagan