Brezilya Kültür - Orta seviye Portekizce kursu

Şimdi kayıt olun !

Brezilya'lı öğretmenlerle 1'e 1 özel konuşma dersi fırsatını yakalayın.

Brezilya Kültür - Panaromik

Şimdi kayıt olun !

Brezilya'lı öğretmenlerle 1'e 1 özel konuşma dersi fırsatını yakalayın.

ORTA SEVİYE PORTEKİZCE DERSLERİ

Portekizceyi basit olarak kavramış, temel seviye bilgilerine sahip ancak dil kullanımını ilerletmek isteyenler için orta seviye Portekizce derslerini önermekteyiz.

Orta seviye Portekizce öğrencileri, günlük konuşma dilinde en çok kullanılan kelimeleri bilir, konuşulanları anlar ve basit cümleler kurarak bir yabancı ile anlaşabilir duruma gelir. Orta seviye Portekizce dersleri tamamlandığında, katılımcı ilgi alanı olan konular hakkında yazma, okuma ve konuşma yetilerini kullanabilir duruma gelir.

 

B1 – Ara Düzey Kullanıcı – Eşik Düzey

ANLAMA - DİNLEME

B1: İş, okul, boş zaman vb. ortamlarda sürekli karşılaşılan bildik konulardaki net, standart konuşmanın ana hatlarını anlayabilirim. Güncel olaylar ya da kişisel ilgi alanıma giren konularla ilgili radyo ve televizyon programlarının çoğunun ana hatlarını yavaş ve net olduğunda anlayabilirim.

OKUMA

B1: Meslekle ilgili ya da günlük dilde en sık kullanılan sözcükleri içeren metinleri anlayabilirim. Kişisel mektuplarda belirtilen olay, duygu ve dilekleri anlayabilirim.

KONUŞMA

Karşılıklı konuşma B1: Dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken ortaya çıkabilecek birçok durumla başa çıkabilirim. Bildik, ilgi alanıma giren ya da günlük yaşamla ilgili (Örneğin; aile, hobi, iş, yolculuk ve güncel olaylar gibi) konularda hazırlık yapmadan konuşmalara katılabilirim.
Sözlü Anlatım B1: Deneyimlerimi, hayallerimi, umutlarımı, isteklerimi ve olayları betimlemek için çeşitli kalıpları yalın bir yoldan birbirine bağlayabilirim. Düşünce ve planlara ilişkin açıklamaları ve nedenleri kısaca sıralayabilirim. Bir öyküyü anlatabilirim, bir kitap ya da filmin konusunu aktarabilirim ve izlenimlerimi belirtebilirim.
Yazılı Anlatım B 1: Bildik ya da ilgi alanıma giren konularla bağlantılı bir metin yazabilirim. Deneyim ve izlenimlerimi betimleyen kişisel mektuplar yazabilirim.

B2 – Ara Düzey Kullanıcı – İleri Düzey ya da Bağımsız Kullanıcı Düzeyi

ANLAMA - DİNLEME

B2: Güncel bir konu olması koşuluyla uzun konuşma ve sunumları anlayabilir, karmaşık tümcelerle yapılan tartışmaları takip edebilirim. Televizyon haberlerini ve güncel olaylara ilişkin programların çoğunu anlayabilirim. Standart dilin kullanıldığı filmlerin çoğunu anlayabilirim.

OKUMA

B2: Yazarların belirli tutum ya da görüşü benimsedikleri, güncel sorunlarla ilgili makaleleri ve raporları okuyabilirim. Çağdaş edebi düzyazıyı anlayabilirim.

KONUŞMA

Karşılıklı konuşma B2: Öğrendiğim dili anadili olarak konuşan kişilerle anlaşmayı mümkün kılacak bir akıcılık ve doğallıkla iletişim kurabilirim. Bildik konulalardaki tartışmalarda, kendi görüşlerimi açıklayıp destekleyerek etkin bir rol oynayabilirim.
Sözlü Anlatım B2: İlgi alanıma giren çeşitli konularda açık ve ayrıntılı bilgi verebilirim. Çeşitli seçeneklerin olumlu ve olumsuz yanlarını ortaya koyarak bir konu hakkında görüş bildirebilirim.
Yazılı Anlatım B2: İlgi alanıma giren çok çeşitli konularda anlaşılır, ayrıntılı metinler yazabilirim. Belirli bir bakış açısına destek vererek ya da karşı çıkarak bilgi sunan ve nedenler ileri süren bir kopozisyon ya da rapor yazabilirim. Olayların ve deneyimlerin benim için taşıdıkları önemi ön plana çıkaran mektuplar yazabilirim.

Temel
Portekizce

Temel Portekizce dersleri, portekizce öğrenmeye başlangıç aşamasında giriş ve temel düzeyde anlama okuma ve yazma yetisi sağlamayı amaçlar.

Orta Seviye Portekizce

Portekizceyi basit olarak kavramış ve dil kullanımını ilerletmek isteyenler için orta seviye portekizce dersleri önerilmektedir.

İleri Seviye
Portekizce

İleri seviye portekizce dersleri ile Portekizce'nin hiç bir sorunla karşılaşmadan ustalık seviyesinde kullanılabilmesi amaçlanır.

Brezilya Kultur - Papagan